Serwis

Sterowniki - Plotery tnące

Starsze wersje sterowników oraz sterowniki do starszych wersji Windows 32 bit - Win XP, Win 7.

Pobierz program GreatCut 3 (wersja archiwalna).

POBIERZ TUTAJ

 

Poniżej dostępne są archiwalne wersje sterowników do pobrania do większości modeli ploterów tnących firmy GCC, zarówno dla systemów 32 jak i 64-bitowych.

Uwaga: NIE należy podłączać urządzenia do portu USB przed instalacją. Patrz "Proces instalacji" poniżej.

Proces instalacji:

  • Po pobraniu pliku .zip na swój komputer, wypakuj go do oddzielnego katalogu. Pojawi się folder z plikiem sterownika.
  • Dostępne są trzy rodzaje sterowników, w zależności od portu, do którego maszyna została podłączona - USB, COM/LPT oraz Ethernet.
  • Uruchamiamy plik instalacyjny sterownika o rozszerzeniu .exe, jako administrator. Aby to zrobić, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dany plik, po czym wybrać Uruchom jako administrator. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie. By sterownik zainstalował się w 100% poprawnie, należy zamknąć wszystkie aplikacje oraz wyłączyć usługę Windows Update. Podłączamy ploter do gniazda zasilania oraz wybranym portem do komputera (jednocześnie mając na uwadze, jaki rodzaj sterownika jest instalowany) i uruchamiamy go przyciskiem zasilania znajdującym się z boku plotera, po czym klikamy OK.
  • Instalacja sterownika dobiegła końca. Informuje o tym wiadomość "Add nazwa_plotera printer driver successfully" (Sterownik został dodany poprawnie).
  • Po zainstalowaniu sterownika do plotera, pojawi się instalacja pluginu AAS II  dla programów graficznych CorelDRAW (11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18) oraz Adobe Illustrator (CS3, CS4, CS5, CS6, CC). Wybieramy install, następnie pojawi się wiadomość o wyniku instalacji. Kliknięcie OK zakończy instalację sterownika do plotera tnącego.

Urządzenie może już zostać podłączone do komputera.

Uwaga: Jeśli urządzenie nie jest wpięte do portu USB, wystarczy tylko dodać sterownik drukarkowy w "Drukarki i Faksy"

Uwaga 2: Sterowniki LPT dedykowane są do ploterów używających tego połączenia. To samo dotyczy sterowników z podpisem USB oraz ETHERNET.

Uwaga 3: Sterowniki do ploterów Jaguar V dedykowane są tylko i wyłącznie dla systemów Windows 7, 8, 10.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy.

lub napisz do nas - Formularz kontaktowy
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem