FAQ

Plotery tnące

 • Ploter niepoprawnie mierzy folię po szerokości, rolka "przyspiesza" na materiale

  Jeśli nastąpił niepoprawny pomiar folii, sprawdź rolki dociskowe. Pamiętaj, że szerokość cięcia to odległość pomiędzy dwiema skrajnymi rolkami dociskowymi. Zmierz odległość pomiędzy każdą z rolek i jeśli odpowiada ona niepoprawnym wymiarom na ploterze, wówczas przyczyną będzie uszkodzona rolka dociskowa.

  Dokładnie oczyść kółka rolek dociskowych oraz bębny rolek prowadzących. Opis tego procesu znajdziesz w instrukcji obsługi swojego urządzenia lub pod linkiem http://www.grawcom.com/nfiles/instrukcja-obslugi-gcc-jaguar-v-v-lx.pdf na stronie numer 74.

 • Jak zainstalować i zarejestrować program GreatCut 3?

  Skorzystaj z instrukcji załączonej pod adresem http://www.grawcom.com/nfiles/greatcut-instrukcja-2017_.pdf

 • Nie pojawia się okno aktywacji programu GreatCut 3

  Pobierz plik http://www.grawcom.com/nfiles/greatcut_activation_fix.zip wypakuj go przy użyciu np. 7zip, WinRar, następnie otwórz lokalizację instalacji programu GreatCut 3 (domyślnie Etykieta dysku:Program Files (x86)/GCC/GreatCut 3) i przejdź do Lang/Pol, skopiuj wypakowany uprzednio plik i wklej go do tego folderu. Okno aktywacji powinno wyświetlać się poprawnie.

 • Ploter nie tnie dokładnie, nastąpił zauważalny spadek jakości.

  Dostosuj offset dla danego materiału oraz ostrza (domyślna wartość dla czerwonego noża to 0.250mm). Wyjmij oprawkę z karetki, a następnie nóż, delikatnie oczyść nóż z resztek folii i odpadów poprodukcyjnych. Zwiększ nacisk i spróbuj ponownie. Sprawdź, czy nóż nie jest tępy lub złamany. Jeśli problem nie ustąpił, skontaktuj się z Grawcom w celu zakupu nowego noża.

 • Nie mogę zainstalować sterowników do plotera tnącego. Pojawia się błąd Could not initialize installation. File size expected=545117, File size returned=551728.

  W przypadku, gdy błąd pojawia się na ploterach zakupionych w 2016 roku i późniejszych, skorzystaj z instrukcji załączonej pod adresem http://www.grawcom.com/nfiles/blad-instalacji-sterownika-fix.pdf

  Jeśli błąd nadal występuje lub zakupiłeś ploter wcześniej, otwórz zgłoszenie serwisowe.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy.

lub napisz do nas - Formularz kontaktowy
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem