Warunki sprzedaży

WARUNKI SPRZEDAŻY

1. Ceny nie zawierają podatku VAT 23 %. Wszystkie ceny zawierają opłaty celne i podatki graniczne.
2. Ceny towaru podane są w złotówkach lub w walutach wymienialnych. Cena w walucie wymienialnej jest
przeliczana na złote polskie wg kursu średniego NBP z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury. Nie dotyczy maszyn sprowadzanych na zamówienie Klienta do których ceny są ustalane indywidualnie.
3. Formy płatności: przelew bankowy, karta kredytowa lub gotówka (limit opłat gotówkowych zgodnie z przepisami skarbowymi).

Bank: Credit Agricole Bank Polska S.A.
Konto do płatności tylko w PLN: 61 1940 1076 3251 6924 0000 0000
Konto do płatności tylko w EUR: 79 1940 1076 3251 7211 0000 0000
SWIFT: AGRIPLPR

4. Przy pierwszym zakupie na przelew Klient zobowiązuje się do dostarczenia do Grawcomu przede wszystkim wypełnionego wniosku o przyznanie odroczonej płatności oraz dokumentów firmy: NIP, REGON, Zaświadczenie do wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub KRS osobiście lub mailem.
5. Odbiór towaru odbywa się na podstawie wpłaty gotówki lub po wpłynięciu płatności na konto bankowe firmy. W wyjątkowych sytuacjach akceptujemy potwierdzenie przelewu przekazane osobiście lub za pośrednictwem maila.
6. W przypadku zakupu materiałów do ploterów towar może być przesłany do Klienta na jego koszt za pośrednictwem firmy kurierskiej. W przypadku braku innych ustaleń, towar zostanie wysłany za pobraniem, chyba że Klient ma przyznaną odroczoną płatność lub dokona przedpłaty na podstawie proformy. Nie ponosimy odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju opóźnienia w dostawie spowodowane przez firmę kurierską.
7. Dowóz, instalacja i szkolenie przy sprzedaży ploterów laserowych, drukujących i termicznych są bezpłatne (chyba że jest to zaznaczone lub ustalone inaczej). Dla pozostałych typów urządzeń warunki dostawy i instalacji są ustalane indywidualnie. W wypadku wysyłki urządzenia do Klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej koszty dostawy ponosi Klient.
8. Towar wysyłany firmą kurierską dostarczany jest w przeciągu dwóch dni roboczych przy czym zazwyczaj jest to następnego dnia roboczego od momentu jej nadania. W przypadku gdy Kurier nie zastanie nikogo w firmie pozostawi awizo z dokładną informacją gdzie i kiedy można przesyłkę odebrać lub dwukrotnie ponowi próbę jej przekazania w przeciągu 2 kolejnych dni. Awizowane przesyłki należy odebrać w przeciągu 2 dni z magazynu firmy kurierskiej lub podczas dwóch kolejnych prób dostarczenia w firmie. Jeżeli towar nie zostanie odebrany w podanym terminie 3 dni roboczych wróci z powrotem do nadawcy - Grawcom. Uwaga! Nie odebranie przesyłki w terminie spowoduje obciążenie Klienta kosztami wysyłki i powrotu towaru do naszej firmy.
9. Dostawa towaru firmą kurierską realizowana jest przesyłką ubezpieczoną. Klient ma obowiązek sprawdzenia opakowania i stanu towaru oraz jego zgodności z zamówieniem w momencie dostawy i w obecności Kuriera. W przypadku uszkodzenia towaru należy w obecność Kuriera sporządzić protokół reklamacyjny-szkody zawierający opis uszkodzenia oraz w miarę możliwości wykonać zdjęcia. Podpisany przez kuriera protokół należy przekazać kurierowi, a kopię protokołu przesłać natychmiast e-mailem do Grawcom w celu poinformowania nadawcy przesyłki o zaistniałej szkodzie. Tylko prawidłowo sporządzony i przekazany protokół szkody umożliwia dochodzenie roszczeń z tytułu szkody powstałej podczas transportu z ubezpieczenia.
10. Przy zamówieniach wszystkich typów urządzeń wymagane są: pisemne zamówienie od Klienta oraz przedpłata lub zaliczka w zależności o konkretnych ustaleń z działem handlowym. W wypadku zaliczki pozostała wpłata powinna być uiszczona najpóźniej w dniu instalacji urządzenia u Klienta.
11. Przy znacznej zmianie kursów walut zastrzegamy sobie prawo do zmian cen podanych
w złotych polskich. Ceny mogą ulec zmianie bez uprzedniego powiadomienia.
12. Urządzenia standardowo posiadają 12 miesięcy gwarancji, chyba że jest to zapisane inaczej.
13. a) Akcesoria i materiały eksploatacyjne typu: noże, pisaki, obsadki, listwy, atramenty, cartridge itp. nie są objęte gwarancją  i nie podlegają wymianie lub zwrotowi.
b) Akcesoria i materiały eksploatacyjne typu: rolki karetki, rolki dociskowe, optyka do laserów itp. objęte są ograniczoną gwarancją.
14. Oferujemy także sprzedaż urządzeń w leasingu lub kredycie za pośrednictwem znanych firm leasingowych lub kredytowych.
15. Grawcom nie ponosi odpowiedzialności za błędy wynikłe w druku cennika.
16. Cennik ważny jest do dnia ukazania się następnego.

Powyższego cennika nie można traktować jako oferty w rozumieniu Kodeksu Handlowego lecz wyłącznie jako informację cenowo - techniczną. Z chwilą ukazania się powyższego cennika poprzednie tracą ważność, z chwilą ukazania się nowszego cennika ten traci ważność.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy.

lub napisz do nas - Formularz kontaktowy
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem